Створено перший чіп ReRAM (резистивна пам’ять)

2.09.2012

ReRAMПерший чіп резистивної пам’яті (ReRAM) з чистого окису кремнію, що працює в умовах навколишнього середовища і відкриває можливості створення надшвидкої пам’яті, розроблений дослідниками з Лондонського університетського коледжу (UCL).

Найбільш часто ReRAM виготовляється з оксидів металів, чиє електричний опір змінюється пыд впливом напруги, і вони «пам’ятають» ці зміни навіть при відключенні живлення. Чіпи ReRAM обіцяють значно кращі пристрої зберігання, ніж існуючі технології, такі як флеш-пам’ять, і вимагають значно менше енергії і місця.

Команда з UCL розробила нову структуру, складену з окису кремнію, яка виконує перемикання станів набагато ефективніше, ніж попередні пристрої. У їх матеріалі розташування атомів кремнію змінюється, утворюючи усередині твердого оксиду кремнію нитки кремнію, які мають менший опір. Наявність або відсутність цих ниток і представляє перемикання стану з одного в інше.

На відміну від інших чіпів на окисі кремнію, які сьогодні розробляються, чіп UCL не вимагає вакууму для роботи, і тому потенційно дешевше і довговічніше. Розробка також збільшує шанси отримання прозорих чіпів пам’яті для використання в сенсорних екранах і мобільних пристроях.

Доктор технічних наук Тоні Кеньон (Tony Kenyon) стверджує, що їх ReRAM потребують тільки тисячною частки енергії і приблизно в сто разів швидше, ніж стандартні чіпи флеш-пам’яті.

Подібні пристрої відомі як Мемристор. Перші практичні чіпи базувалися на двоокису титану і були продемонстровані в 2008 р. Розробка Мемристор з окису кремнію є величезним кроком вперед, оскільки вони потенційно можуть інкорпоруватися в кремнієві чіпи.

Нова технологія ReRAM була відкрита випадково в процесі розробок по отриманню кремнієвих LED на основі окису кремнію. У процесі проекту дослідники помітили, що їх пристрої виявляють властивості нестабільності. Більш детальне вивчення цього явища було доручено аспіранту Аднану Мехоніку (Adnan Mehonic). Він виявив, що матеріал не був нестабільний в загальному, а переключався з провідного стану в непровідний передбачуваним чином.

Нові пристрої можуть знайти застосування не тільки в якості чіпів пам’яті. Команда вивчає можливості використання такого матеріалу в процесорах.


Написати коментар

Ви повинні зареєструватись на порталі, щоб отримати право залишити коментар.