Набір розробника для зберання енергії радіохвиль використовує PIC мікроконтролери

21.06.2011

RF_energy_harvesting_PIC_MCUs   Набір розробника для зберання енергії радіохвиль Lifetime для бездротових давачів об’єднує PIC мікроконтроллери Microchip і радіочастотні бездротові силові пристрої від корпорації Powercast.

   Він призначений для демонстрації і розробки бездротових давачів, що живляться від радіохвиль, усуваючи необхідність батарей живлення. Передавач може бездротово живити давачі на відстані більш ніж 12 метрів.

   Комплект має 3-ватний передавач Powercaster як джерело живлення, дві оціночні плати приймачів P2110 від Powerharvester, два спеціально розроблених радіочастотних давачі, експерементальну плату для 16-бітових XLP з попередньо встановленим спільно розробленим програмним забезпеченням, IEEE 802.15.4 трансивер та інші аксесуари .

   Основними проблемами для розробників бездротових давачів є живлення, розташування і радіозв’язок. Поєднання радіопередавача і приймача Powercast для зберання енергії, які транслюють та перетворюють енергію радіохвиль в джерело постійного струму, разом з XLP PIC мікроконтролерами компанії Microchip PIC створене, щоб вирішити всі ці три проблеми розробників.

   Система зберання енергії радіохиль Powercast забезпечує передбачуване і надійне живлення, використовуючи енергію ефірного мовлення для роботи безпровідних та безбатарейних застосувань, або бездротову зарядку акумуляторів таких застосувань. У комплект Lifetime передавач Powercaster тарнслює РЧ випромінювання на приймач Powerharvester, який може бути вбудований в пристрою з макроспоживанням на базі контроллерів.

   Приймач потім перетворить радіочастотну енергію та в енергію стабілізованого джерела живлення для мікроконтролерів PIC24F компанії Microchip. Нещодавно оголошений передавач Powercast, що включений в комплект, схвалено Федеральною комісією із зв’язку США (FCC).

   Використання радіочастотної енергії як єдиного джерела живлення в застосуваннях дозволяє необмежене і безакумуляторне функціонування в небезпечних або недоступних місцях, які вимагають працемісткого і потенційно небезпечниого обслуговування акумуляторів. Крім того, транслювання радіочастотної енергії є керованим (може бути планово, безперервно або на вимогу) та працює в місцях, де непостійність інших джерел енергії (наприклад, сонячної енергії, вібрації і тепла) робить їх ненадійними.

   Конфігурація MiWi і MiWi P2P стеків зберігає енергію, дозволяючи тільки найбільш важливі функції бездротового зв’язку. На додаток до цих власних протоколів Microchip, в набір входить MRF24J40 IEEE 802.15.4 трансивер, що також підтримує компанії стеки ZigBee Microchip. З функціональної точки зору, трансивер Microchip дає можливість безперервного зчитування даних з давачів, мобільність і набагато простіше встановлення, ніж проводові комунікації.

   На додаток до вирішення цих трьох основних завдань, в комплект Lifetime входить модульна експерементальна плата з 16-розрядним XLP контроллером компанії Microchip. Ця гнучка платформа дозволяє налаштувати розробки під вимоги замовника, а також дозволяє швидше створювати зразки і виходити на ринок.

   Безбатарейні бездротові давачі зкладається з давача температури, вологості і освітленості, разом з зовнішнім входом. Програмне забезпечення для бездротових давачів і точки доступу попередньо завантажене.

   Microchip nanoWatt XLP PIC мікроконтролери мають струми в режимі сну до 9 нА, активному режимі до 45 мкА/МГц, код з виконанням ефективного і багаторазового пробудження від декількох джерел. З кінцевим пристроєм, що живиться енергією лише за допомогою радіохвиль, комплект розробника дає можливість швидкого створення прототипів малопотужних застосувань, таких як давачі температури / показників навколишнього середовища, автоматизації будівель та давачів охоронних систем.

   XLP плата розробника з MRF24J40MA PICtail Daughter Board (2.4 GHz, 802.15.4) використовується як точки доступу для збору даних з бездротових давачів. Ці дані відправляються на ПК через USB-порт. Це дозволяє експериментувати і балансувати збір енергії та використання енергії, отримати максимальний ККД від техноголії зберання енергії радіохвиль. За допомогою потужних прийомних антен, робота безбатарейних бездротових давачів можлива на відстані 12-15 метрів.

   Набір розробника для зберання енергії радіохвиль Lifetime для бездротових давачів доступний за ціною $ 1250 у дистриб’юторів Powercast, у тому числі microchipDIRECT.


Написати коментар

Ви повинні зареєструватись на порталі, щоб отримати право залишити коментар.