Intel продемонструвала можливості WiGig

19.09.2012

WiGig   Сьогодні на підприємствах і в житлових будинках локальні мережі часто організовуються на базі технології Wi-Fi, зараз найактуальнішою і найбільш популярною є версія стандарту 802.11n. Нова технологія WiGig призначається для заміни існуючих рішень, вона забезпечує передачу даних на швидкості в 10 разів швидше стандарту 802.11n. На IDF 2012 в Сан-Франциско компанія Intel продемонструвала черговий прототип системи WiGig.

   Протокол працює в неліцензуємому діапазоні 60 ГГц, швидкість передачі даних досягає 7 Гбіт/с. Зокрема, цього цілком вистачає для бездротової трансляції медіаданих, що було показано на наочному прикладі: ультрабук по WiGig підключився до зовнішнього жорсткого диска, з якого було організовано відтворення відео на бездротової дисплей, підключений також по WiGig.

   Технічний директор Intel Джастін Раттнер (Justin Rattner) уточнив, що технологія вільно дозволяє підключати по кілька дисплеїв одночасно. Він сподівається, що в майбутньому робота з WiGig виявиться настільки простою, що вона не стане вимагати якихось свідомих дій, досить просто покласти пристрій, що підключається на робочий стіл і зв’язок встановиться в автоматичному режимі. Це торкнеться як комп’ютерів, настільних, планшетних або ноутбуків, так і будь периферії.

   Розробники не забули і про спадкоємний характер нововведення, технологія WiGig володіє зворотною сумісністю з Wi-Fi 802.11n, дальність дії радіомодулів складає близько 10 метрів. Доктор Алі Садрі (Ali Садрі), глава некомерційної організації Wireless Gigabit (WiGig) Alliance, яка відповідає за стандартизацію протоколу, стверджує, що технологія вже практично готова до виходу на ринок.

   Компанії, що є членами альянсу, вже запустили у виробництво чіпи WiGig, стандарт буде сертифікований до середини 2013 року, після чого у світі почнуть з’являтися кінцеві продукти з підтримкою цього протоколу. Кілька продуктів будуть продемонстровані в січні майбутнього року на виставці CES 2013 в Лас-Вегасі.


Написати коментар

Ви повинні зареєструватись на порталі, щоб отримати право залишити коментар.