Технологія BodyCom від Microchip дозволяє використовувати тіло людини як малопотужній захищений канал передачі даних

26.02.2013

   Компанія Microchip на Міжнародній конференції Embedded World у Німеччині анонсувала технологію бездротової передачі даних BodyCom, яка дозволить розробникам використовувати тіло людини в якості каналу зв’язку для низькошвидкісного обміну даними з різними бездротовими додатками на невеликих відстанях. У порівнянні з існуючими безпровідними методами передачі даних, технологія BodyCom гарантує більш низьке споживання енергії та високу захищеність за рахунок двосторонньої аутентифікації. Відсутність антени радіочастотного діапазону значно спрощує схемотехніку проектів і знижує їх вартість. Двосторонній обмін даними реалізується повністю за допомогою набору програмних бібліотек (BodyCom Development V1.0 Framework), що працюють на всіх 8-, 16- і 32-розрядних мікроконтролерах PIC.

   В основі технології BodyCom лежить принцип ємнісного зв’язку з людським тілом, при цьому тіло людини виступає в якості середовища передачі даних. Спочатку відбувається активація ємнісного зв’язку, а потім система починає двосторонній обмін даними між центральним контролером і одним або декількома бездротовими модулями. Представлена технологія може застосовуватися в різних додатках, особливо в тих, де потрібна надійна бездротова передача даних і немає більш безпечного каналу зв’язку, ніж тіло людини. Це особливо актуально при використанні двостороньої аутентифікації, підтримуючої передові методи шифрування, такі як KeeLoq і AES. Наприклад, технологія BodyCom може вирішити проблему Relay Attack (атака з використанням ретрансляції) для злому автомобільних систем безпеки та пасивного доступу.

   Ключові переваги технології BodyCom:

   - проста реалізація:

      - не вимагається проектування радіочастотної частини схеми та антени;

      - низькочастотна схемотехніка (125 кГц / 8 МГц) на мікроконтролері загального призначення, не потрібно зовнішніх кварцових резонаторів;

      - відповідає стандарту FCC Part 15-B за рівнем випромінювання, що спрощує сертифікацію пристроїв;

      - низька вартість кінцевої системи у порівнянні з існуючими технологіями;

   - низьке енергоспоживання:

      - для двостороннього обміну даними не використовуються мікросхеми бездротових приймачів;

      - не використовуються потужні індуктивні поля;

   - більш захищений канал зв’язку:

      - двостороння аутентифікація через тіло людини;

      - вирішує проблему атаки з використанням ретрансляції, характерної для систем безпеки з бездротовим доступом;

   - підтримує передові техніки шифрування, включаючи KeeLoq з 128-бітовим AES;

   За заявою компанії, представлена технологія дозволяє значно знизити енергоспоживання і продовжити термін служби батарей, тому в центральному контроллері і бездротових модулях не використовуються радіочастотні приемопередавачі або потужні індуктивні поля. Схемотехніка проекту спрощується не тільки через відсутність антени, але і за рахунок роботи системи на стандартних низьких частотах 125 кГц і 8 МГц, що дозволяє використовувати мікроконтролери загального призначення без зовнішніх кварцових резонаторів.

   Технологія BodyCom знайде застосування в сфері систем розмежування доступу (охоронні системи, електронні дверні замки), персональної безпеки і захисту (доступ до устаткування, приладів та комп’ютерних систем), в медичній сфері (моніторинг пацієнтів, доступ в приміщення, відстеження обладнання).

   Для демонстрації можливостей і розробки додатків компанія випускає налагоджувальний набір BodyCom Development Kit (DM160213) до складу якого входить плата центрального контролера і два мобільних (носимих) модуля. Налагоджувальний набір доступний для замовлення за ціною 149 $. Програмні бібліотеки BodyCom Development V1.0 Framework спільно з прикладами додатків і графічною оболонкою для розробки знаходяться у вільному доступі на сайті компанії.


Написати коментар

Ви повинні зареєструватись на порталі, щоб отримати право залишити коментар.