Cypress представила архітектуру програмованих систем-на-кристалі PSoC 4 з ядром ARM Cortex-M0

15.04.2013

Компанія Cypress представила архітектуру програмованих систем-на-кристалі PSoC 4, яка поєднує кращі в своєму класі PSoC аналогові і цифрові структури, технологію ємнісного сенсорного інтерфейсу CapSense і енергоефективне процесорне ядро ARM Cortex-M0. За заявою компанії, представлена архітектура з високим рівнем інтеграції аналогової периферії є дійсно масштабованою, гнучкою і ефективною з економічної точки зору, завдяки застосуванню особливої методології проектування, заснованої на використанні готових програмних компонентів. У інтегрованому середовищі розробки PSoC Creator на даний момент вже доступні десятки програмованих компонентів, які отримали умовну назву “віртуальні чипи”. Ці попередньо сконфігуровані і готові до використання компоненти в програмному середовищі розробки відображаються у вигляді іконок. Пристрої сімейства PSoC 4 можуть конкурувати з 8/16/32-разряднимі микроконтроллерами. Випуск перших представників сімейства намічений на першу половину 2013.

Пристрої з архітектурою PSoC 4 будуть забезпечені вдосконаленими апаратними блоками, що забезпечують підтримку технології ємнісного сенсорного інтерфейсу CapSense. Додатково до підтримки ємнісного сенсорного інтерфейсу, у пристрої PSoC 4 інтегрована периферія для реалізації методу векторного керування електродвигунами, температурного зондування, а також додаткові функції, які необхідні в системах безпеки та розмежування доступу, портативних медичних приладах та інших додатках.

Архітектура PSoC 4 характеризується мінімальним енергоспоживанням 150 нА при збереженні вмісту ОЗУ, стану програмованої логіки і функції виходу на робочий режим з переривання. У режимі зупинки, при збереженні функції пробудження по перериванню, енергоспоживання знижується до 20 нА. Діапазон напруги живлення дуже широкий, на відміну від будь-яких інших приладів на ядрі Cortex-M0, і становить 1,71 В – 5,5 В, при цьому зберігається повна працездатність аналогової і цифрової периферії.

До складу пристроїв PSoC 4 входить високопродуктивний багатоканальний 12-бітний АЦП послідовного наближення зі швидкістю перетворення 1 млн. вибірок в секунду. Завдяки вбудованій гнучкій програмованій системі межпериферійних зєднань користувач може скомбінувати АЦП з іншими аналоговими блоками, включаючи компаратори, операційні підсилювачі і ЦАП, що дозволяє побудувати завершену систему обробки аналогових сигналів.

Одночасно з анонсом архітектури PSoC 4 компанія повідомила про оновлення інтегрованого середовища розробки PSoC Creator. Простий для розуміння графічний користувальницький інтерфейс програмного середовища дозволить шляхом оперування попередньо сконфігурованими, готовими до використання аналоговими і цифровими блоками – PSoC компонентами – швидко створювати кінцеві продукти з багатим набором функцій. Таке рішення компанії – архітектура PSoC 4, середовище розробки, готові компоненти – спрощує і прискорює розробку, знижує кількість використовуваних компонентів і підвищує рівень інтеграції системи.


Написати коментар

Ви повинні зареєструватись на порталі, щоб отримати право залишити коментар.