Мікроконтролери Silicon Labs зменьшують енергоспоживання бездротових застосуваннь на 65%

2.12.2011

C8051F96x   Компанія Silicon Laboratories повідомила про випуск найбільш енергоефективних в галузі 8-розрядних мікроконтролерів з вбудованим RF модулем, призначених для додатків, від яких потрібна висока продуктивність і вкрай низьке енергоспоживання. Мікроконтролери C8051F96x та мікроконтролери з вбудованим RF модулем Si102x і Si103x базуються на запатентованої технології низького споживання, яка дозволяє скоротити споживання струму на 40% і збільшити термін служби батареї на 65%, в порівнянні з існуючими рішеннями конкурентів. Мікроконтролери призначені для застосування в інтелектуальних приладах обліку ресурсів, бездротових пристроях, системах домашньої автоматики та автоматики будівель, портативних медичних приладах.

   Розробники вбудованих систем з батарейним живленням, особливо тих, які використовують бездротові канали передачі даних, вимагають оптимізації стратегії енергоспоживання з урахуванням особливостей застосування. У відповідь на пропоновані вимоги, компанія випускає 8-розрядні мікроконтролери серії F96x з ультранизьким енергоспоживанням. Однокристальний рішення серії Si102x/3x поєднують в собі функції енергозбереження мікроконтролерів F96x і приймач субгігагерцового діапазону EZRadioPRO, які ідеально підходять для вбудованих систем з батарейним харчуванням.

   Для досягнення високої в своєму класі енергоефективності та бездротової оптимізації, сімейства C8051F96x, Si102x і Si103x надають три основних нововведення на системному рівні:

   Висока ефективність передачі енергії систем з батарейним живленням.
   Підвищення ефективності передачі енергії від батареї/акумулятора призводить до зменшення енергії, яка розсіюється у вигляді тепла, що знижує енергоспоживання системи і продовжує термін служби батареї. Представлені мікроконтролери і бездротові рішення мають вбудований знижуючий DC/DC конвертер, який має значно більш високу ефективність у порівнянні з лінійними регуляторами – його ККД досягає 85%. Вбудований DC/DC перетворювач має вихідну потужність до 250 мВт, що дозволяє живити не тільки мікроконтроллер, але й інші зовнішні компоненти, наприклад, радіочастотний модуль. Компанія Silicon Labs – це перший виробник напівпровідникових приладів, який інтегрував ефективний понижуючий DC/DC перетворювач в мікроконтроллер, в результаті чого не тільки підвищується ефективність використання енергії, а й знижується кількість зовнішніх компонентів і вартість кінцевої системи.

   Зменшене час перебування в активному режимі.
   Так як мікроконтролери мають найвищу енергоспоживання в активному режимі, C8051F96x, Si102x і Si103x об’єднують кілька нововведень для зменшення тривалості активної фази роботи. Вбудований спеціалізований блок обробки пакетів (Dedicated Packet Processing Engine, DPPE) з вбудованими апаратними блоками прискорення забезпечує п’ятикратне збільшення швидкості обробки повідомлень щодо радіочастотного каналу і дозволяє процесору в цей час перебувати в режимі зниженого енергоспоживання, і тим самим скоротити час перебування в активному режимі і знизити навантаження на батарею. Крім того, мікроконтролери забезпечені лічильником імпульсів з низьким споживанням, який працює автономно без участі процесора. Ця функція дуже корисна для вимірювальних пристроїв та приладів обліку, які використовують послідовність імпульсів.

   Знижене енергоспоживання в сплячому режимі.
   Нові мікроконтролери містять годинник реального часу з найнижчим енергоспоживанням в галузі. Струм споживання мікроконтролера в сплячому режимі складає 400 нА з працюючим годинником реального часу і 70 нА без нього при напрузі живлення 3 В. Мікроконтролери виходять на робочий режим за 2 мкс, що також є високим показником.


Написати коментар

Ви повинні зареєструватись на порталі, щоб отримати право залишити коментар.